تاریخ انتشار:92/8/5 - 14:22
شماره مطلب:139285
اخبار

مهمترين ماموريت پدافند غير عامل

رئيس سازمان پدافند غير عامل كشور در مراسم صبحگاه مشترك دبيرستان علامه حلي:
حفاظت از سرمايه هاي ملي در برابر تهاجم بيگانگان، مهمترين ماموريت پدافند غير عامل است

سردار جلالي رئيس سازمان پدافند غير عامل در صبحگاه مشترك دبيرستان علامه حلي، حفاظت از سرمايه هاي ملي در برابر تهاجم بيگانگان را از مهمترين ماموريت هاي پدافند غير عامل دانست.
به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سردار جلالي صبح روز يكشنبه پنجم آبان ماه در اين مراسم ، با نثار درود به روان پاك شهداي انقلاب اسلامي به ويژه شهداي دانش آموز و فرهنگي و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) مبني بر ضرورت ايجاد آمادگي در برابر دشمنان افزود: توسعه علم مبتني بر امكانات داخلي و تبديل آن به فناوري يكي از راه هاي مقابله با توطئه هاي دشمنان است.
وي با اشاره به اهداف سند چشم انداز در افق 1404 كه ايران را در جايگاه اول منطقه ترسيم نموده اضافه كرد براي دستيابي به چنين هدفي لازم است با تكيه بر امكانات دروني هرچه بيشتر براي تقويت علمي خود تلاش كنيم و اين علم را به تكنولوژي تبديل نموده و با كمك مراكز صنعتي به توليد و ثروت برسانيم تا اقتدار كشور محفوظ بماند.
سردار جلالي دانش آموزان مدرسه علامه حلي را سربازان و افسران جبهه توليد علم توصيف كرد و افزود: مهمترين سرمايه هر كشور منابع انساني كارآمد آن جامعه است و دشمنان نيز با شناخت اين عامل مهم سعي مي نمايند با عمليات مختلف و تهاجم سايبري سرمايه انساني را هدف قرار دهند.
رئيس سازمان پدافند غير عامل تلاش دشمن به منظور تاثير گذاري بر زير ساخت هاي كشور، از جمله جاده ها ، سد ها، صنايع و كارخانجات از طريق عمليات سايبري را شيوه جديد دشمن برشمرد و اضافه كرد : امروزه تهاجم سايبري جاي تهاجم فيزيكي و سخت افزاري را گرفته است. لذا بايد بكوشيم تا در اين عرصه نيز جايگاه خود را ارتقاء دهيم .
وي سرمايه گذاري روي توسعه منابع انساني را ارزشمند تر و سود آور از هرنوع سرمايه گذاري دانست و اظهار اميدواري كرد در دولت تدبير و اميد بتوانيم از اين سرمايه لايزال الهي در جهت افزايش اقتدار ملي و كسب جايگاه برتر منطقه متناظر با سند چشم انداز بهره مند شويم .
شايان ذكر است :در پايان اين مراسم از سند راهبردي پدافند غير عامل آموزش و پرورش و پورتال جامع دانش آموزي پدافند غير عامل رونمايي گرديد.
________________________________________

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری