تاریخ انتشار:93/4/25 - 11:55
شماره مطلب:1393425

به گزارش روابط عمومی پایگاه مقاومت بسیج امام جعفر صادق (ع)سومین نشست فرماندهان پایگاههای تابعه ومرکز بسیج با حضور اعضای شورا در تاریخ 23/4/93 در پایگاه بسیج فرهنگیان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد .

 


 

بسمه تعالی
سومین نشست فرماندهان پایگاههای تابعه ومرکز بسیج با حضور اعضای شورا در تاریخ 23/4/93 در پایگاه بسیج فرهنگیان امام جعفر صادق (ع) برگزار شد .
نشست با عطر تلاوت قرآن آغاز گردید سپس سرود ملی توسط گروه سرود دانش آموزان پخش گردید .
نشست با بیانات فرمانده مرکز جناب آقای هژبری وارد دستور گردید جناب هژبری در بیانات خویش با تأکید بر اهمیت ماه مبارک رمضان و بهره گیری کامل از آن از حضرت حجه السلام والمسلمین ستوده درخواست سفارش و توصیه در این ماه عزیز را  نمودند .
جناب آقای ستوده با اشاره به نقش روزه و عبادات در خود سازی فرمودند خداوند متعال با روزه داری انسان  درصد پالایش انسان می باشد تا صفات حمیده در انسان رشد یابد .
سپس در ا دامه برنامه فرمانده پایگاه میزبان با عرض خیر مقدم به حضار و  افتخار میزبانی مطالبی بشرح  ذیل بیان  داشتند .
در ماه مبارکی قرار داریم  ، که  این ماه رمضان به منزله ی کارخانه انسانی سازی است و روزه برای انسان حکمت / تقرب /نور / رحمت / شفاء / برهان  به  ارمغان می آورد .
درماهی قرار داریم که  پیامبر اسلام (ص ) فرموده :  ای مردم به تحقیق ماهی بر شما روی آورده که بهترین ماه ها ،روزهایش بهترین روزها ، ساعتهایش بهترین ساعتها و دقایقش بهترین دقایق است ، در این ماه نفس کشید و خوابیدن عبادت است و  تلاوت یک آیه از قرآن برابر ختم کل قرآن می باشد .
فرمانده پایگاه امام جعقر صادق (ع) در ادامه  به تشریح نحوه برگزاری کارگاه آموزشی حلقه های صالحین با تأسی  از پیام سال 93 مقام معظم رهبری پرداختند
ما در 7 سال گذشته شاهد تأکید مقام رهبری بر شکوفایی اقتصادی ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت اقتصادی هستیم ، تأکید معظم له بر مسایل  نشانگر اهمیت موارد فوق در اقتدار یک کشور می باشد چرا هیچ کشوری بدون اقتدار ملی قادر به ادامه حیات نمی باشد .
اقتدار ملی یک ملت و کشور بستگی به چهار عامل اقتدار   اقتصادی و اقتدار  سیاسی ، اقدار علمی و اقتدار فرهنگی دارد
چنانچه بخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید در هر یک از موارد فوق قدرت ،  توانایی و مهارت بالایی بدست آوریم .
ما امروز قدرت خوبی در زمینه اقتدار سیاسی داریم ، جزء کشور های تأثیر گذار در تحولات جهان و مدیترانه هستیم  برای بدست آوردن اقتدار ملی به دو مولفه بسیار مهم نیاز داریم
عزم ملی و مدیریت جهادی
پس در راستای فرمایش مقام معظم رهبری بکوشیم و بدانیم کسی  جزء خودمان نیست که به یاری ما برخیزد
در بخش حلقه های صالحین پس  از اجراء به نتایج ذیل دست یافتیم .
اجرای حلقه های صالحین باعث همدلی ، روحیه همکاری ، تحمل نظرات یکدیگر ، افزایش حلم و بردباری ، تقویت رفتارهای اجتماعی ، خودباوری ، اعتماد به نفس ، علاقه به دیگران و زمینه شناخت بهتر و بیشتر از دیگران را فراهم می آورد
 در پایان سخنان جناب آقای حقانی گزارش برگزاری کارگاه حلقه های صالحین در پایگاه امام جعفر صادق (ع) در قالب پاورپوینت جهت استحضار حضار  پخش گردید
در ادامه برنامه ازگزارش و تحلیل  مسایل سیاسی روز توسط جناب آقای بیک پور  استفاده گردید ایشان ضمن تشریح عملکرد گروه هایی که با نام مذهب در جهان اسلام  وبه نام اسلام اقدامات ضد دینی و اسلامی انجام می دهند فرمودند این گروهها مولد تفکر افراطی و نقشه استکبار جهانی برای جلوگیری گرایش مردم به دین اسلام می باشد ، سپس به شکل گیری گروه داعش در عراق و سوریه پرداختند .

  • کلیپی که توسط مرکز روابط عمومی وا طلاع رسانی تهیه شده بود پخش گردید .

گزارش فرمانده پایگاه شهید موسوی
فرمانده پایگاه جناب آقای کفاشان به تشریح اقدامات انجام شده در سه ماهه اول سال  93 در پایگاه  شهید موسوی در قالب پاور پونینت پرداختند .
در بخش دیگر اعضاء شورا و فرماندهان نقطه نظرات خویش را اعلام نمودند و سپس حضار به بیانات جانشین فرمانده سازمان بسیج فرهنگیان کوش فرا دادند ، جناب آقای سلطانی با ذکر آثار روزه داری و بهره گیری از آن را مورد تأکید قرار دادند و با اشاره به حساس بودن زمان خواستار توجه به پیامد هر یک از فعالیتها در بسیج شدند که هر فعالیتی که تعریف می شود یا ید به  نتایج و پیامدهای آن توجه نمود و رسالت بسیجی ایستادگی و تلاش مخلصانه در راه هدف و دفاع از آن را تشریح فرمودند .
در پایان کلیه حضار در نماز جماعت و    افطاری شرکت نموده و برای فرج امام زمان عج و سلامتی مقام معظم رهبری دعا نمودند .

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری