آرشیو

 • 29/آذر/1393 - 16:55
  کتاب: سیره معصومان ج 3 ص 397 نویسنده: سید محسن امین مترجم: على حجتى کرمانى شیخ مفید در پایان گفتارى که از او نقل شده است مى‏نویسد: پس حاضران از نزد پیامبر برخاستند و تنها عباس و على بن ابیطالب و خانواده او باقى ماندند.عباس به آن حضرت عرض کرد: اى رسول خدا اگر خلافت پس از تو در میان ما باقى است، ما را بدان مژده بده و اگر مى‏دانى که دیگران در این کار بر ما چیره مى‏شوند سفارشى به ما کن.
 • 15/آذر/1393 - 15:26
  حجت‌الاسلام احمد احمدی یکی از معدود کسانی است که بواسطه حضور دراز مدتش در شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرات ارزشمندی از شخصیت‌ها و مسؤولین فرهنگی دارد. حجت‌الاسلام احمداحمدی عقیده دارد که رهبر معظم انقلاب فرهنگی‌ترین شخصیتی هستند که وی تاکنون در طول زندگی خویش دیده است: در مورد شخصیت رهبر معظم انقلاب باید تصریح کنم که ایشان واقعاً یک فرد فرهنگی هستند. یعنی علاوه‌بر این‌که یک سیاست‌مدار، ادیب و مورخ... واقعی هستند و شخصیت‌شان از زوایا و وجوه گوناگونی برخوردار است، واقعاً یک فرد فرهنگی و علمی نیز هستند.
 • 25/تير/1393 - 13:35
   
  «قدر» در لغت به معناى اندازه و اندازه‏گیرى است.(۱) «تقدیر» نیز به معناى اندازه‏گیرى و تعیین است.(۲) اما معناى اصطلاحى «قدر»، عبارت است از ویژگى هستى و وجود هر چیز و چگونگى آفرینش آن(‏۳) به عبارت دیگر، اندازه و محدوده وجودى هر چیز، «قدر» نام دارد. (۴)
  بنابر دیدگاه حکمت الهى، در نظام آفرینش، هر چیزى اندازه‏اى خاص دارد و هیچ چیزى بى‏حساب و کتاب نیست. جهان حساب و کتاب دارد و بر اساس نظم ریاضى تنظیم شده، گذشته، حال و آینده آن با هم ارتباط دارند.
 • 25/تير/1393 - 13:16
  إِنَّا أَنْزَلْناهُ فی‏ لَیْلَةٍ مُبارَکةٍ» قرآن کریم شب قدر را شب مبارکی توصیف کرده است .این شب همان شبی است که آیات وحی بر پیامبر نازل شد؛خداوند در آیه 185/ بقره می فرماید: شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآن‏ ؛ ماه رمضانی که در آن قرآن نازل شد.آن شب خاص در ماه رمضان شب قدر و تقدیر نامیده شد؛ زیرا خداوند متعال...
 • 14/آذر/1392 - 14:47
  در مدرسه ی کربلا ، کودکان به چشم خود دیدند که بابا دو بخــــش است:
  بخشی در صحـــــرا ، بخشـــی بر بالایٍ نیــــزه ...
  اما اینکـــه عمــــو چند بخش است را فقـط بــابـــا می دانــد ...
 • 9/آذر/1392 - 08:01
  درسی از زندگی امام سجاد علیه السلام
  هر وقت به یاد زینت عابدان ، امام سجاد علیه السلام می افتم ، ناخودآگاه امید عجیبی در ژرفای وجودم پا می گیرد!
  ما اگر شرایط یک کار برای مان فراهم نباشد مخصوصا اگر آن کار برای خدا باشد اولین خطور ذهنی مان این است که ” دیدی خدا خواستم ولی نشد ” و خیلی راحت دست روی دست می گذاریم و کار انجام نداده را تمام شده فرضش می کنیم و حتی منتظر پاداش الهی می شویم و به روزمرگی های خویش می رسیم.
 • 30/آبا/1392 - 11:15
  تعريف بسيج
  بسيج به لحاظ لغوي به معناي سامان و اسباب ساز و سازمان جنگ : عزم و اراده ، آماده سفر شدن و آماده ساختن نيروهاي نظامي يك كشور براي جنگ مي باشد . ( دهخدا ، 1372 )
  به نظر ما بسيج يك حركت منظم و سارمان يافته اجتماعي است كه با توجه به فرهنگ هر جامعه و به اشكال مختلفي در اثر شرايط خاصي مانند جنگ ، حوادث غير مترقبه و حتي در زمان صلح و آرامش به صورت آماده باش بوجود مي آيد .
 • 30/آبا/1392 - 11:14
  head.jpgتشكيل بسيج پس از پيروزي انقلاب اسلامي
 • 30/آبا/1392 - 11:13
  بسيج يك حركت اجتماعي است كه در هر جامعه اي با توجه به فرهنگ آن جامعه و به اشكال مختلفي در اثر شرايط خاص بوجود مي آيد . حتي در دوران صدر اسلام نيز به هنگام حمله كفار و منافقين عليه مسلمانان زماني كه فرمان تشكيل نيروي مبارز عليه آنها داده مي شود مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم مي آمدند تا توان خود را از نظر نيروي انساني و تجهيزات نظامي براي مقابله با دشمنان اسلام بسيج كنند .
  امام خميني (ره) در اين رابطه چنين مي فرمايند :
 • 30/آبا/1392 - 11:11
  intro.jpgintro.jpgMed_J85_942.jpgآخرین پیام امام خمینی به بسیجیان
  بسم الله الرحمن الرحیم
  تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیله خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری