آرشیو

 • 19/بهم/1392 - 09:38
  مقدمه :امر به معروف و نهی از منکر*
  امر به معروف و نهی از منکر به نظر شیعیان یکی از فروع دین اسلام است.
  امر به معروف یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام آنچه به باور مسلمانان خوب در نظر گرفته ‌می‌شود و نهی از منکر یعنی دستور دادن یا توصیه کردن از سوی فرد مسلمان به دیگران به انجام ندادن آن‌چه به باور مسلمانان بد در نظر گرفته می‌شود.* استکبار و استکبار ستیزی
 • 19/بهم/1392 - 08:58
  چالشها وراهکارهای شکل گیری حماسه اقتصادیمقدمه :
  به‌طور قطع حماسه سیاسی 24خرداد و رأی اعتماد 75درصدی مردم به نظام اگر در کوتاه‌مدت تأثیری در کاهش تحریم‌های اقتصادی اخیر نداشته باشد، با نمایش میزان پشتیبانی مردم از نظام، تحریم‌کنندگان را به تامل جدی در جهت توقف و حتی کاهش تحرکات و فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران وامی‌دارد و قدرت مانور آنها را محدود می‌سازد و این از دستاوردهای عظیم مشارکت بالای مردم در انتخابات و اعلام حمایت آنها از نظام است.
 • 18/بهم/1392 - 13:31
  • امر به معروف و نهی از منکر
 • 14/آذر/1392 - 10:46
  کنترل تورم
  در سالی که گذشت علاوه بر افزایش تقاضا به واسطه تزریق بی ضابطه نقدینگی به اقتصاد، تولیدکنندگان نیز با مشکلات متعددی مواجه شدند که همین امر سبب تشدید رکود تورمی شد.
  بنابراین به نظر می رسد کنترل تورم اولین پیش نیازو لازمه تحقق حماسه اقتصادی باشد. نخستین گام در راستای رفع این معضل، جمع آوری نقدینگی است. اما مهم تر از آن باید به نیاز تولیدکنندگان به نقدینگی نیز توجه داشت.
  کارشناسان اقتصادی در این باره، تصمیم گیری عاجل برای افزایش نرخ سود بانکی را پیشنهاد می کنند.
 • 14/آذر/1392 - 10:41
  راهکارهای شکل گیری حماسه اقتصادی
  1- اصلاح ساختار اقتصاد کشور با هدف کاهش وابستگی بودجه به نفت و تأمین ارز مورد نیاز کشور از محل صادرات غیرنفتی و به عبارت دیگر جایگزین نمودن صادرات غیرنفتی به جای درآمدهای نفتی راهبردی اصولی و مبنایی برای کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور محسوب می شود.
  .
  2- مقاوم‌سازی اقتصاد ملی و افزایش کمی و کیفی صادرات غیرنفتی و تنوع‌بخشی به آن ، به تولید، اشتغال و درآمد ملی رونق می‌بخشد. برای حمایت از صادرات غیرنفتی، باید در بلندمدت قدرت رقابت‌پذیری و کیفیت تولیدات داخلی در مقایسه با محصولات خارجی افزایش یابد.
 • 14/آذر/1392 - 10:39
  رویکردها و راهکارهای حماسه اقتصادی
  نام‌گذاری برای هر سال از سوی مقام معظم رهبری، حکمت‌ها و برکات فراوانی داشته و ضمن ترسیم خطوط راهنما برای ساماندهی امور کشور، نوعی هدف گذاری و چشم‌انداز یک ساله برای حرکت در مسیر تعالی و پیشرفت ایران اسلامی تلقی می گردد.
  .
 • 14/آذر/1392 - 10:37
  چالش اول :تک محصولی بودن اقتصاد ایران
  اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، شکی نیست کشوری که اقتصاد آن بر محور تک‌محصولی باشد در تحولات‌ اقتصادی و بحران‌های اقتصادی بیشتر در معرض خطر بوده و در این بحرانها و تحولات ضربه ‌پذیرتر خواهد بود باید از اقتصاد تک محصولی خارج و به تولید صنعتی، توسعه بخش کشاورزی و صنایع پایین دستی توجه و سرمایه گذاری هایی را در این بخش ها انجام دهیم ، بودجه ایران یک بودجه نفتی است ، ۸۰ درصد درآمد ارزی و ۶۰ درصد بودجه ایران را درآمدهای نفتی تشکیل می دهد . بدون درنظر گرفتن نفت، سهم ایران در تجارت جهانی در حد صفر می باشد
  چالش دوم : تورم
 • 14/آذر/1392 - 10:29
  شکی نیست که جنگ دشمنان انقلاب اسلامی ایران در مقطع کنونی، جنگ اقتصادی است و اعلام تحریم‌های اقتصادی پی‌درپی و صدور قطعنامه علیه ایران نیز گواه روشن بر موضوع و مسئله می‌باشد. قدرت‌های ظالم جهانی از راه‌های سیاسی و نظامی نتوانسته‌اند اراده ملت ایران را از پا درآورند، لکن آنان در آسیب‌شناسی وضعیت ایران به این نتیجه رسیده‌اند که با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم ایران نتوانسته‌اند آرمان اقتصادی مطلوب و تصریح‌شده در قانون اساسی خود را محقق سازند.
 • 14/آذر/1392 - 10:25
  به‌طور قطع حماسه سیاسی 24خرداد و رأی اعتماد 75درصدی مردم به نظام اگر در کوتاه‌مدت تأثیری در کاهش تحریم‌های اقتصادی اخیر نداشته باشد، با نمایش میزان پشتیبانی مردم از نظام، تحریم‌کنندگان را به تامل جدی در جهت توقف و حتی کاهش تحرکات و فشارهای اقتصادی علیه مردم ایران وامی‌دارد و قدرت مانور آنها را محدود می‌سازد و این از دستاوردهای عظیم مشارکت بالای مردم در انتخابات و اعلام حمایت آنها از نظام است.
 • 5/آبا/1392 - 11:02
  • هر کس که در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است آن کسی که برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است، آن کسی که از تسلط قدرتهای بیگانه بیزار است، آن کسی که برایش آینده این کشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب می شود، آن کسی که از رنج های ملت فلسطین دلش خون است ... آن کسی که مایل است بیش از یک میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشکیل بدهند که بشریت را به سمت کمال هدایت کنند و خودشان در قله کمال قرار بگیرند، آن کسی که این احساسات و این درکها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری