آرشیو

 • 30/دى/1393 - 17:38
   ریشه‌های انقلاب اسلامی و علل و عوامل شکل‌گیری نهضت اسلامی
   
  وابستگی تمام‌عیار به غرب، خصوصا آمریکا و بی‌اختیاری پادشاهان پهلوی در تصمیم‌گیری
   
  فساد و دین‌ستیزی حاکمان طاغوت
   
  تلاش برای انحراف و ضایع کردن جوانان
   
 • 29/آذر/1393 - 17:05
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار اعضای مجمع عالی بسیج و نمایندگان اقشار مختلف بسیج، احساس مسئولیت انسانی و الهی و بصیرت را دو پایه‌ی اصلی تفکر منطقی بسیج دانستند و ضمن تحسین تلاش، جدیت و ایستادگی هیأت مذاکره کننده ایرانی، به بی‌نیازی ملت ایران به جلب اعتماد آمریکا اشاره کردند و افزودند: به همان دلیلی که با اصل مذاکرات مخالف نبودیم با تمدید مذاکرات هم مخالف نیستیم البته هر قرار عادلانه و عاقلانه را قبول می‌کنیم اما می‌دانیم که ای
 • 7/آبا/1392 - 09:42
  تاريخچه پدافند غير عامل در كشور
  قبل از انقلاب سازماني با عنوان سازمان دفاع غيرنظامي وجود داشت كه سه دسته ماموريت را برعهده اين سازمان بود؛
  ماموريت اول اين سازمان، هدايت،كنترل و پشتيباني از مردم حين حوادث و بلاياي طبيعي است. ماموريت دوم كمك امداد و نجات در حوادث و دسته سوم كاهش آسيب‌پذيري‌هاي كشور در برابر تهديدات خارجي بوده است. بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، اين سازمان منحل شد و ماموريت‌هاي آن به بسيج واگذار گرديد.
  بعد از انقلاب اين سه دسته ماموريت بين گروه‌ها و سازمان‌هاي مختلف دست به دست شد .
  در مقطعي به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي واگذار شد
 • 7/آبا/1392 - 09:40
  *دفاع غیرعامل در ایران:
  سرزمین گسترده ایران باستان به علت وضع جغرافیایی که میان دو جلگه آباد بین‌النهرین و پنجاب سند قرار گرفته بود، همچون پلی بوده که طوایف مهاجم به طرف شرق یا غرب، مجبور می‌شده‌اند از آن عبور کنند.
  وضعیت جغرافیایی و محیط ناامن، ایرانیان را وادار نمود تا به منظور در امان بودن از حمله متجاوزین، خانه‌های مسکونی خودرا به شکل دژ کوچکی بسازند، بنابراین به هر گوشه این سرزمین نگاه کنید، قلعه، برج و بارو، ارگ، کهندژ، دربند، خندق و دروازه از ناامنی محیط زندگی و توجه و تدبیر آگاهانه ایرانیان به ملاحظات دفاعی و امنیتی حمایت دارد.
 • 6/آبا/1392 - 17:00
  تاریخچه و بررسی سوابق جهانیتاریخچه پدافند غیر عامل
  انسان‌های اولیه برای در امان ماندن از تهاجم حیوانات وحشی و دیگر دشمنان خود و همچنین برای کاستن از نگرانی‌های خود به غارها، بالای درختان و دیگر پناهگاه‌های طبیعی پناه بردند.
  وجود خندق در اطراف شهرها و ایجاد دروازه‌های مستحکم برای پیشگیری از حملات غافلگیرانه دشمن در تمام نقاط جهان امری رایج بود.
 • 6/آبا/1392 - 14:20
  رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان جوان کشور:
  تمرکز جبهه مقابل نظام اسلامی بر جلوگیری از قدرتمند شدن علمی ایران/ نباید بگذارید حرکت پرشتاب علمی کشور از دور بیفتد ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
 • 6/آبا/1392 - 14:19
  فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش:
  از تحرک دیپلماسی دولت حمایت می کنیم/ پاسخ به هرگونه شرارت دشمنان علیه ملت ایران جدی و سخت خواهد بود ۱۳۹۲/۰۷/۱۳

پیوندهای تصویری