آرشیو

 • 30/دى/1393 - 17:50
   
 • 14/آبا/1393 - 11:03
  به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مقام معظم رهبری که خود از جانبازان سرافراز انقلاب محسوب می‌شوند، همواره توجه ویژه به نقش آفرینان دفاع مقدس و بویژه آزادگان دفاع مقدس داشته‌اند و بارها در بیانات خود به ارزش والای صبر اسارت آن‌ها و رنجی که در این دوران کشیده‌‌اند اشاره کرده‌اند.
 • 12/مهر/1393 - 12:23
  پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در آستانه فرارسیدن روز عرفه، روایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از انجام اعمال روز عرفه در کنار خانواده در ایام نوجوانی‌شان را منتشر کرد. این خاطره در قالب کلیپ صوتی «عرفه‌ای در کنار مادرم» تهیه و تدوین شده است.
  رهبر انقلاب این خاطره را در جریان گفت‌وشنود با جمعی از جوانان و نوجوانان در تاریخ ۱۳۷۶/۱۱/۱۴ بیان کرده‌اند.
 • 30/شهر/1393 - 11:23
  بسم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اللَّه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الرّحمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌الرّحیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 • 30/شهر/1393 - 11:09
  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
  الحمدلله رب العالمین و الصلاة والسلام علی سیدنا و نبینا ابیالقاسم المصطفی محمد و علی اله الأطیبین الأطهرین المنتجبین الهداة المهدیین المعصومین سیما بقیة الله فی الأرضین.
 • 2/مرد/1393 - 16:56
  روزی لویی شانزدهم در محوطه‌ی کاخ خود مشغول قدم زدن بود که سربازی را کنار یک نیمکت در حال نگهبانی دید؛
  از او پرسید: “تو برای چی اینجا قدم میزنی و از چی نگهبانی میدی؟”
  سرباز دستپاچه جواب داد: “قربان من را افسر گارد اینجا گذاشته و به من گفته خوب مراقب باشم!”
  لویی، افسر گارد را صدا زد و پرسید: “این سرباز چرا این جاست؟”
  افسر گفت: “قربان افسر قبلی نقشه‌ی قرار گرفتن سربازها سر پستها را به من داده، من هم به همان روال کار را ادامه دادم!”
 • 2/مرد/1393 - 15:17
  كوه بلندی بود كه لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. يک روز زلزله‌ای كوه را به لرزه در آورد و باعث شد كه يكی از تخم‌ها از دامنه كوه به پايين بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه‌ای رسيد كه پر از مرغ و خروس بود.
  مرغ و خروس‌ها می‌دانستند كه بايد از اين تخم مراقبت كنند و بالاخره هم مرغ پيری داوطلب شد تا روی آن بنشيند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنيا بيايد. يک روز تخم شكست و جوجه عقاب از آن بيرون آمد. جوجه عقاب مانند ساير جوجه‌ها پرورش يافت و طولی نكشيد كه جوجه عقاب باور كرد كه چيزی جز يک جوجه خروس نيست.
 • 25/تير/1393 - 14:05
  احادیثی زیبا درباره برکات صلواتامیرالمومنین علیه السلام فرمودند:
  صلوات فرستادن بر پیامبر صلى الله علیه وآله گناهان را از بین مى برد، بهتر از نابود کردن آب آتش را. سلام کردن بر پیامبر صلى الله علیه و آله برتر از آزاد کردن چند برده است.
  دوست داشتن رسول خدا صلى الله علیه و آله برتر از فدا کردن جانهاست . یا فرمودند: برتر از شمشیر زدن در راه خداست.
  ثواب الاعمال ، ص ۳۳۱امام صادق علیه السلام فرمودند:
 • 25/تير/1393 - 13:58
  علی کیست؟
   
  سخن گفتن درباره امیرالمومنین "علیه السلام"  کار آسانی نیست. شخصیتی که پیامبراکرم"صلی الله علیه و آله" به وصف او فرمود:"اگر دریاها مرکب و درختان قلم شوند٬انسانها نگارشگر وجن ها شمارشگر باشند٬ هرگز نتوانند فضائل تو را بشمارند یا علی." (مناقب خوارزمی ص235)
   
  حائظ که یکی از بزرگان اهل تسنن است میگوید: سخن گفتن درباره علی ممکن نیست. اگر قرار است حق علی ادا شود٬گویند غلو است واگر حق او ادا نشود٬درباره علی ظلم است. (چهارده معصوم آیت الله مظاهری)
   
 • 25/تير/1393 - 13:38
  خبرگزاری فارس: در روایتی نیز از امام صادق (علیه‌السلام)، آمده است هر کس سوره‌ی واقعه را در هر شب جمعه بخواند خداوند او را دوست دارد و نزد همه مردم محبوب می‌کند و هرگز در دنیا ناراحتی نمی‌بیند و فقر و آفتی از آفات دنیا دامن گیرش نشده از دوستان علی (علیه‌السلام) خواهد بود.‌

صفحه‌ها

پیوندهای تصویری