آرشیو

 • 2/آذر/1393 - 16:57
 • 7/مرد/1393 - 15:26
  شب اول:يكى از شبهاى شريف است و در فضيلت و ثواب عبادت و احياى آن احاديث بسيارى وارد شده،از جمله در روايت آمده:آن‏ شب كمتر از شب قدر نيست،و براى آن چند عمل مستحبّ است:اوّل:غسل كردن هنگامى‏كه آفتاب غروب كرد.دوّم:شب‏زنده‏دارى به نماز دعا و استغفار و درخواست از خدا و بيتوته [شب‏زنده‏دارى]در مسجد.سوم:پس از نماز مغرب و عشا و نماز صبح و نماز عيد بخواند:
  اللَّهُ أَكْبَرُ اللَّهُ أَكْبَرُ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَكْبَرُ اللَّهُ أَكْبَرُ وَ لِلَّهِ الْحَمْدُ الْحَمْدُ لِلَّهِ عَلَى مَا هَدَانَا وَ لَهُ الشُّكْرُ عَلَى مَا أَوْلانَا .
 • 25/تير/1393 - 13:11
   شب نوزدهم:
  اولین شب از شب‌های قدر است و شب قدر همان شبی است که در تمام سال شبی به خوبی و فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در آن بهتر است از عمل در هزار ماه و در آن شب تقدیر امور سال رقم می‌خورد و ملائکه و روح که اعظم ملائکه است در آن شب به اذن پروردگار به زمین نازل می‌شوند و به خدمت امام زمان علیه‌السلام مشرف می‌شوند و آنچه برای هر کس مقدر شده است بر امام علیه السلام عرض می‌کنند.
  اعمال شب قدر بر دو نوع است: یکی آن که در هر سه شب انجام می‌شود و دیگر آن که مخصوص هر شبی است.
 • 6/تير/1393 - 15:46
  ماهها قمری و بهترین ماه سال است. ماه رمضان نهمین ماه از می‌گویند چون .خورشید بر سنگریزه است واژه رمضان از ریشه «رمض» و به معنای شدت تابش در فصل گرمای تابستان قرار داشت، ماه به هنگام نامگذاری ماه های عربی، این ماه است. این ماه ماه نزول اسماءالاهي از «رمضان» نامیده شد، ولی از سوی دیگر، رمضان بسیار زیاد و آن قرار دارد فضيلت اين ماه در شب‌های قدر قرآن و ماه خداوند است و الایام، محدث قمی) ازجمله ماه خداوند، ماه ( هدایة الانام الی وقایع.نامحدود است بهشت گشوده و و نزول قرآن و از شریف‌ترین ماه‌های سال است.
 • 2/تير/1393 - 12:51
  اسلام تحكیم پیوندهاى خویشاوندى و استحكام روابط خانوادگى را به شدّت مورد تأكید و توجّه قرار داده چنانچه خداى متعال آن را در ردیف پرستش خویش قرار داده، مى‌فرماید: وَاعْبُدُوا اللَّهَ وَ لا تُشْرِكُوا بِهِ شَیْئاً وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً وِ بِذِى الْقُرْبى‌ … «1» و خدا را بپرستید و هیچ چیز را شریك او قرار ندهید و به پدر و مادر و خویشان نیكى كنید.
 • 7/آبا/1392 - 09:47
  گزیده ای از توصیه های بهداشتی امام علی علیه السلام
 • 5/آبا/1392 - 18:35
  جناب آقای دکتر فانی
  وزیر محترم آموزش وپرورش
  با سلام و احترام
  انتخاب بجا و شایسته جنابعالی را بعنوان وزیر محترم آموزش وپرورش توسط ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی و در پی آن کسب رای اعتماد از مجلس محترم شورای اسلامی را صمیمانه به حضرتعالی تبریک عرض نموده و برای جنابعالی از خدواند متعال در راه رسیدن به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی توفیق و سر بلندی مسئلت می نمائیم
  فرمانده واعضاء پایگاه بسیج امام جعفر صادق (ع)
 • 5/آبا/1392 - 11:18
  بعد از اتمام عملیات بدر، یک گروه شناسایی 9 نفره تشکیل دادیم و رفتیم برای شناسایی منطقه. بولدوزری از عراقی ها جا مانده بود. بولدوزر خراب بود و بچه ها نمی توانستند آن را راه بیاندازند. من که در تعمیرکاری کمی سررشته داشتم، خیلی سریع عیب آن را تشخیص دادم و درستش کردم. لحظه ای که می خواستم بولدوزر را روشن کنم، یکی از نیروها آمد کنارم و گفت:
  اجازه می دهی کنارت بنشینم، می خواهم ببینم ماشین غنیمتی سوار شدن چه لذتی دارد!
  گفتم: نه بفرمایید با بقیه بروید!
  ناراحت شد و می خواست برگردد که صدایش زدم و گفتم:
  ای بابا! چرا این قدر زود باورید، بیا بالا که وقت تنگ است!
 • 4/آبا/1392 - 14:51
  زندگينامه امام جعفر صادق (ع)
  نام: جعفر بن محمد .
  كنيه: ابوعبدالله، ابواسماعيل و ابوموسى.
  القاب: صادق، فاضل، صابر، طاهر، قائم، كافل و منجى.
  مشهورترين لقب آن حضرت «صادق» است. اين لقب به خاطر صدق گفتار آن حضرت و تمايز از جعفر كذاب، كه در عصر امام زمان (ع) ادعاى امامت كرده بود، به آن حضرت داده شد.
  منصب: معصوم هشتم و امام ششم شيعيان.
  تاريخ ولادت: هفدهم ربيع‏الاول سال 80 هجرى.
  برخى مورخان، تاريخ تولد آن حضرت را اول رجب سال 80 هجرى و برخى ديگر سال 83 هجرى دانسته‏اند؛اما قول اول مشهور است و اين روز مطابق است با روز ولادت پيامبر اكرم (ص).
 • 29/مهر/1392 - 23:33
  پیــــرمرد روستا زاده اے بود که یک پســـر و یک اسب داشت؛ روزی اسب پیرمرد فــــرار کـــرد، همه همسایه ها بـــرای دلـــداری به خـــانه پیـــرمرد آمدند و گفتند: عجـــب شـــانس بدی آوردی که اسبت فرار کرد!
  روستا زاده پیــــر جواب داد: از کـــجا می دانید که ایـــن از خوش شانسی من بـــوده یا از بـــد شانسی ام؟ همسایه ها با تـــعجب جــــواب دادن: خــــوب معلومه که این از بد شانسیه!

پیوندهای تصویری